Przejdź do treści

4 sposoby na poskromienie zachcianek na śmieciowe jedzenie

Utrzymanie się na dobrej drodze, jeśli chodzi o dietę, to łatwiej powiedzieć niż zrobić. Zachcianki żywieniowe mogą zepsuć lub zepsuć twoje plany fitness. Oto kilka wskazówek, które warto wypróbować!

Z pandemią ryczącą na zewnątrz, zdrowie i kondycja obawy są na najwyższym poziomie. Nauka i eksperci twierdzą, że dobre odżywianie i reżim treningowy mogą wspomóc zdolności obronne organizmu przed wirusem. Biorąc pod uwagę te obawy, wielu z nas zaczęło ćwiczyć w domu, stosując się do pewnego rodzaju reżimu żywieniowego. Jednak utrzymanie się na torze, jeśli chodzi o dietę, jest łatwiejsze niż wykonanie. Zachcianki żywnościowe mogą sprawić, że lub złamać swoje plany fitness. Jak pozostać na torze? Stosując się do tych 4 łatwych i praktycznych sposobów, aby kontrolować nasze zachcianki na śmieciowe jedzenie!

poskromienie zachcianek

Oto 4 porady ekspertów, jak ograniczyć zachcianki na śmieciowe jedzenie:

Nie opuszczaj posiłków

Chociaż brzmi to jak bezmózgowiec, wiele osób wygodnie pominąć lub pominąć ich posiłki z powodu gorączkowych harmonogramów. Ponadto, ludzie mają tendencję do wahania z ich czas posiłków, które mogą pomieszać zegar ciała. Powoduje to kilka poważnych napadów głodu i w takich sytuacjach, większość ludzi iść na szybkie poprawki, które często zdarza się być smaczne, ale kaloryczne przekąski.

Problem z brakującymi lub wahającymi się posiłkami polega na tym, że te przekąski powodują poważny wzrost insuliny, który jest główną przyczyną przyrostu tłuszczu. Kiedy jest nagły wzrost poziomu cukru we krwi, zauważysz znaczny wzrost w schemacie przyrostu tłuszczu. Więc jeść na czas i jak zawsze, kontrola porcji jest kluczem do dobrego zdrowia!

Czytaj  Recenzja FitBerry: skład, efekty, gdzie kupić suplement na odchudzanie?

Miej przy sobie zdrowe przekąski

W nieuniknionych sytuacjach, kiedy wiesz, że będziesz opuszczać posiłki lub musisz polegać na niezdrowej żywności, zdrowe przekąski są doskonałym substytutem. Nie tylko zaspokajają głód na czas i zapewniają stały dopływ energii, ale także pomagają utrzymać się na dobrej drodze.

Niektóre świetne opcje przekąsek są prażone suche orzechy, takie jak orzechy włoskie i orzeszki ziemne, i nasiona dyni. Wraz z tym, ogórek jest fantastyczną opcją przekąski, jak to jest niskokaloryczne i wypełnia cię szybko!

Oszukuj swoje kubki smakowe

Często pragniemy konkretnego dania lub artykułu spożywczego ze względu na jego smak; jest to również nasza strefa komfortu. Padając ofiarą swoich kubków smakowych lub zachcianki żywności jest pewny sposób jedzenia z przypisanego planu żywieniowego. Świetnym rozwiązaniem jest odtworzenie smaku za pomocą zdrowych alternatyw lub składników z planu żywieniowego. Doskonałym sposobem na ponowne wprowadzenie smaku do powtarzających się potraw jest samodzielne gotowanie lub badanie zdrowych przepisów. Przyprawy są game-changer, użyj ich w obfitości.

Na przykład – Jeśli masz ochotę na smażony ryż, zastąp go smażonym ryżem z kalafiora. Używaj różnych przypraw i rozpieszczaj swoje kubki smakowe!

Pamiętaj o swoim „dlaczego”

Wielu z nas ma silny powód do diety i treningu. Większość z nas ma co najmniej dziesięć powodów, dla których stosujemy się do planu żywieniowego, utrata tłuszczu jest tylko jednym z nich. Zanotuj te dziesięć powodów, będą one zakotwiczenie cię za każdym razem czujesz się jak oszukiwanie na diecie. Za każdym razem, gdy masz zamiar zawieść, zawsze pamiętaj, dlaczego zacząłeś. Przekonaj swój umysł i ciało, aby podążać za podróżą, bez względu na to, jak trudna się wydaje.

Ważne jest, aby podążać za swoimi celami w odchudzaniu.

Należy również pamiętać, że kiedy jesteśmy na diecie, oczekujemy, aby zobaczyć pewne wyniki. Chcemy optymalnej wydajności naszego ciała i ogólnego stanu zdrowia. Dla zauważalnych rezultatów, konieczne jest zapewnienie właściwego odżywiania organizmu. To jest twoje paliwo, silnik musi zawsze działać na dobrej, zdrowej intensywności. Złota dewiza brzmi więc – „Jedz to, czego potrzebujesz, a nie to, na co masz ochotę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *