Przejdź do treści

Skuteczne Spalacze Tłuszczu Dla Kobiet (Aktualizacja 2022)

Jeśli chodzi o utratę wagi u kobiet, czasami sama dieta i ćwiczenia nie wystarczą. Dlatego wiele kobiet zaczyna suplementować naturalne tabletki odchudzające. Te najlepsze produkty na runku mogą pomóc Ci spalić tłuszcz, zwiększyć metabolizm, poprawić poziom energii i tłumić apetyt.

Niestety, nie wszystkie suplementy dla kobiet są skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Większość z najlepiej sprzedających się tabletek odchudzających nie ma odpowiedniej kombinacji składników, aby skutecznie palić tłuszcz lub nie są dozowane prawidłowo dla najlepszych wyników.

Aby pomóc Ci znaleźć produkt na utratę wagi, taki który rzeczywiście działa, mamy dla Ciebie recenzje najlepszych spalaczy tłuszczu dla kobiet na rynku. Oceniliśmy każdy suplement odchudzający pod kątem wielu czynników, takich jak skład, dawkowanie, recenzje, cena i polityka refundacji.

Jeśli jesteś gotowy, aby przyśpieszyć swoją podróż utraty wagi i osiągnąć swoje cele ciała, oto najlepsze tabletki odchudzające dla kobiet w 2023 roku.

Spis treści

Najlepsze suplementy na odchudzanie dla kobiet

Fatoslimin: Najlepsza pigułka odchudzająca.
BurnBooster: Najlepszy dla zrzucenia tłuszczu z okolic brzucha.
Keto Slim: Najlepszy suplement tłumiący apetyt.
Proslimin: Najlepszy dla zwiększenia metabolizmu
Biostinex: Najlepszy dla aktywnych kobiet

#1 Fatoslimin: Najlepszy suplement na odchudzanie

grafika opakowań fatoslimin

Fatoslimin to najlepsze tabletki odchudzające dla kobiet. Według ostatnich badań, mężczyźni i kobiety przetwarzają głód żywności inaczej. Podczas gdy mężczyźni doświadczają utraty pragnienia jedzenia po zignorowaniu zachcianki, zachcianki kobiet mają tendencję do trwania dłużej i są silniejsze i trudniejsze do zignorowania.[1]

Fatoslimin ma na celu zniwelowanie tej różnicy, produkując suplement diety, który może ułatwić ignorowanie zachcianek i utrzymanie niskokalorycznej diety. Łącząc efekty silnego środka hamującego apetyt i kilku termogenicznych spalaczy tłuszczu, Fatoslimin pozwala nam zadbać o odpowiednią sylwetkę pod wieloma względami.

Korzyści stosowania Fatoslimin:

 • Zmniejsza łaknienie.
 • Wspomaga normalny metabolizm tłuszczów.
 • Zwiększa energię i koncentrację.

Jak działa?

Kluczem do formuły Fatoslimin jest jego silny środek hamujący apetyt, który zmniejsza uczucie łaknienia i może ułatwić uniknięcie zachcianek związanych z dietą niskokaloryczną.

Suplement zawiera również inne składniki, które pomagają zwiększyć metabolizm, zapewniając naturalne przetwarzanie tłuszczów przez organizm i dając Ci energię i skupienie, których potrzebujesz, aby trzymać się planu ćwiczeń i zdrowej diety.

Skład produktu

Wiele z najlepszych suplementów odchudzających wykorzystuje kombinację składników, aby pomóc Ci schudnąć, a LeanBean nie jest inny. Niektóre z jego godnych uwagi składników obejmują:

 • Garcinia Cambogia – roślina, która wchłania wodę i pęcznieje w żołądku, pozostawiając uczucie sytości na dłużej.
 • Berberyna – ważny składnik odżywczy, który jest niezbędny do prawidłowego metabolizmu tłuszczów i funkcjonowania wątroby.
 • Bacopa Monnieri – roślina bogata witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które przyczyniają się do prawidłowej funkcji neurologicznej i czujności.
 • L-karnityna – organiczny związek chemiczny, który jest niezbędny do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Główne cechy produktu

Fatoslimin oferuje bezpłatną wysyłkę na terenie Polski i 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli kupisz go w pakiecie kuracji 3-miesięcznej. Producent dostarcza produkt, który jest przetestowany pod kątem bezpieczeństwa oraz zgłoszony do Głownego Inspektoratu Sanitarnego, więc możesz być pewien, że dostajesz produkt najwyższej jakości.

Dla kogo ten produkt jest najlepszy?

Fatoslimin jest najlepszym suplementem odchudzającym dla kobiet, które zmagają się z zachciankami. Nie posiada on w sobie kofeiny oraz innym środków pobudzających, co jest jego kolejną zaletą.

#2 BurnBooster: Najlepszy suplement na tłuszcz zgromadzony na brzuchu

BurnBooster

BurnBooster jest najlepszym suplementem odchudzającym dla utraty tłuszczu z okolic brzucha. Produkowany przez polską firmę PLT GROUP Sp. z o. o., BurnBooster wykorzystuje zastrzeżoną mieszankę naturalnych składników do promowania utraty wagi. Producent ma reputację produkcji wysokiej jakości suplementów diety w zakładach zatwierdzonych przez GiS, więc wiesz, że będziesz otrzymywać niezawodny i bezpieczny produkt, aby spalić uparty tłuszcz.

Korzyści stosowania BurnBooster:

 • Skutecznie spala tłuszcz.
 • Zatrzymuje odkładanie się tkanki tłuszczowej.
 • Tłumi apetyty.
 • Zwiększa energię.
 • Poprawia nastrój.

Jak to działa

Tabletki te wykorzystują wiele składników, które można znaleźć w innych produktach, ale ich idealnie dobrana mieszanka daje gwarancję szybkiego oraz skutecznego odchudzania bez efektów jo-jo.

Skład produktu

BurnBooster zawiera unikalną mieszankę naturalnych składników, które producent twierdzi, że mogą pomóc Ci osiągnąć cele utraty wagi. Należą do nich:

 • Pieprz kajeński – proszek, który jest mieszanką capsicum, piperyny, witaminy B3, a także kofeiny, która zwiększa termogenezę, a jednocześnie zatrzymuje tworzenie nowych komórek tłuszczowych.
 • Zielony jęczmień – błonnik, który wchłania wodę i pęcznieje w żołądku, pozostawiając uczucie pełności na dłużej.
 • Zielona kawa – źródło L-karnityny, naturalnie występującego aminokwasu, który jest zaangażowany w metabolizm tłuszczów. Niedobór tego aminokwasu powoduje przyrost masy ciała i obniżenie poziomu energii, a suplementacja może pomóc złagodzić te objawy.

Główne cechy produktu

BurnBooster ma 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to odpowiednia pigułka diety dla Ciebie. Firma oferuje bezpłatną wysyłkę na terenie Europy i regularnie zapewnia zniżki przy zakupie wielu produktów w zestawie.

Dla kogo ten produkt jest najlepszy?

BurnBooster to świetny spalacz tłuszczu dla kobiet, które próbowały innych produktów w przeszłości i nie miały wyników, których oczekiwały. Podobnie jak wiele innych suplementów spalających tłuszcz, BurnBooster zawiera kilka składników, które promują utratę wagi, lecz jej odpowiednio dobrana mieszanka niemal że gwarantuje efekty.

#3 Keto Slim: Najlepsze tabletki do tłumienia apetytu

keto slim

Keto Slim jest najlepszym suplementem odchudzającym dla zmniejszenia apetytu. Keto Slim, pomimo tego, że nie pochodzi z Polski to jest bardzo popularnym produktem, głównie ze względu na jego skuteczne działanie.

Chociaż nie jest bezpośrednio skierowany do kobiet, Keto Slim wykorzystuje szeroki zakres naturalnych składników, aby wspierać utratę wagi i zapobiec przyszłym przyrostom masy ciała.

Korzyści stosowania Keto Slim:

 • Przyśpiesza metabolizm.
 • Zmniejsza uczucie głodu.
 • Zwiększa energię i poprawia nastrój.

Jak to działa

Keto Slim walczy z nadwagą na 3 płaszczyznach: podkręca metabolizm, aby spalić więcej kalorii, zmniejsza uczucie głodu, aby zatrzymać spożycie kalorii, a także zwiększa energii, aby zapewnić, że będziemy trzymać się diety i planu ćwiczeń.

Najtrudniejszą częścią każdego planu utraty wagi jest zrzucenie ostatnich kilku kilogramów upartej tkanki tłuszczowej. Termogeniczny spalacz tłuszczu przyspiesza spalanie kalorii, aby pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej, jednocześnie wspierając przestrzeganie diety.

Skład produktu

Keto Slim wykorzystuje szereg naturalnych i zaufanych składników, aby pomóc Ci spalić tłuszcz. Niektóre z jego bardziej godnych uwagi składników obejmują:

 • Zielona herbata – wyciąg z nieprzetworzonych liści herbaty zawierających kofeinę, przeciwutleniacze, a także wiele związków termogenicznych, aby zwiększyć metabolizm i spalić tłuszcz.
 • Zielona kawa – ekstrakt z niepalonych ziaren kawy zawierający kwas chlorogenowy, który zapobiega wchłanianiu tłuszczu i węglowodanów w jelitach.
 • L-tyrozyna – regulator nastroju, który zwiększa adrenalinę i dopaminę oraz poprawia koncentrację i ostrość umysłu.
 • L-teanina – aminokwas, który może odgrywać rolę w reakcji na stres. Ponieważ kortyzol sprzyja odkładaniu się tłuszczu, zmniejszenie stresu może pomóc w uruchomieniu normalnego spalania tkanki tłuszczowej.
 • DMAE – nootropik, który może poprawić nastrój, pamięć i ogólne funkcjonowanie mózgu.
 • Kofeina – silny środek pobudzający, który hamuje apetyt i zwiększa energię.

Główne cechy produktu

Keto Slim oferuje 100-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na swoje produkty i często prowadzi oferty promocyjne, które zapewniają, że otrzymasz najlepszą możliwą cenę.

Czytaj  Proslimin – prawdziwe opinie, efekty i cena

Dla kogo ten produkt jest najlepszy?

Keto Slim jest jednym z najlepszych produktów odchudzających dla kobiet chcących pozbyć się ostatnich kilku kilogramów upartego tłuszczu z brzucha. Zawiera wiele składników dedykowanych do zwiększenia metabolizmu i poprawy nastroju, co czyni go idealnym dla osób szukających w tym ostatecznym pchnięciu w kierunku ich idealnej masy ciała.

#4 Proslimin: Najlepszy do poprawy metabolizmu

Proslimin

Proslimin jest najlepszym suplementem dla zwiększenia metabolizmu kobiet. Proslimin jest jednym z najbardziej popularnych suplementów odchudzających dla kobiet, ponieważ wymaga tylko jednej kapsułki dziennie. Suplement jest zaprojektowany tak, aby pomóc Ci schudnąć, a suplementacja tylko jedną tabletką dziennie może zmniejszyć prawdopodobieństwo, że zapomnisz wziąć swoją dawkę.

Korzyści stosowania Proslimin:

 • Spala tłuszcz.
 • Zmniejsza apetyt.
 • Zwiększa metabolizm.

Jak to działa

Proslimin działa dwupoziomowo, aby pomóc Ci schudnąć. Wpiera spalanie tłuszczu poprzez zwiększenie podstawowej przemiany materii, a jednocześnie ogranicza apetyt dzięki silnym środkom hamującym apetyt. Spalając więcej kalorii dziennie, możesz szybciej schudnąć i zapobiec przyrostowi wagi po wznowieniu regularnej diety.

Skład produktu

Suplement ma tylko cztery aktywne składniki, ale wszystkie przyczyniają się do ogólnego efektu. Składniki te obejmują:

 • Herbata Chińska – wyciąg z nieprzetworzonych liści herbaty zawierających wiele związków organicznych, które przyczyniają się do utraty wagi. Niektóre związki zwiększają tempo metabolizmu, podczas gdy inne spowalniają wchłanianie węglowodanów.
 • Akacja senegalska – ekstrakt z rośliny, która zawiera kwas chlorogenowy obniżający poziom insuliny i spowolniający wchłanianie węglowodanów i tłuszczów. Ekstrakt zawiera również kofeinę, znany środek pobudzający, który hamuje apetyt i zwiększa metabolizm.
 • Papryka Roczna – zawierający dobrze znany związek zwiększający energię czyli kofeinę, który również zwiększa rozkład tłuszczu i metabolizm, aby przyspieszyć proces spalania tłuszczu.
 • Jagoda Acai – chłonny błonnik pokarmowy, który rozszerza się w żołądku, dzięki czemu dłużej czujesz się syty. Jest to jeden z najsilniejszych naturalnych środków hamujących apetyt, który może pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy i poprawić trawienie.

Główne cechy produktu

Proslimin oferuje 100-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli kupisz więcej niż dwumiesięczny zestaw suplementacji Ma również bezpłatną na terenie Polski.

Dla kogo ten produkt jest najlepszy?

Jest najlepszy dla kobiet, które cenią sobie wygodę i podejście „na luzie”. Większość tabletek odchudzających wymaga wzięcia trzech do czterech tabletek dziennie, co sprawia, że łatwo jest zapomnieć o dawce. Dawka Proslimin to jedna dziennie przed śniadaniem, co czyni ją wygodną i łatwą do zapamiętania.

#5 Biostinex: Skuteczny termogeniczny suplement spalający tłuszcz

Biostinex

Biostinex jest skierowany do kobiet chcących schudnąć, zachowując jednocześnie swoją wydajność na siłowni. Producent, Vistula Poland sp. z o.o., produkuje również suplement przedtreningowy. Jest to również producent jednego z naszych innych najlepszychodchudzających dla kobiet – Fatoslimin.

Korzyści stosowania Biostinex:

 • Promuje cele fitness.
 • Zmniejsza pragnienia.
 • Wspiera normalne przetwarzanie tłuszczu w organizmie.
 • Zwiększa energię podczas ćwiczeń.

Jak to działa

Biostinex łączy w sobie kilka środków zmniejszających apetyt oraz składniki, które pomagają organizmowi w normalnym przetwarzaniu i spalaniu tłuszczu. Ta kombinacja pomaga utrzymać stałą i bezpieczną utratę wagi, ponieważ masz tendencję do jedzenia mniej. Spożywając mniej kalorii, organizm wykorzystuje zmagazynowany tłuszcz i skutecznie go spala, aby wytworzyć energię, którą można wykorzystać na siłowni.

Skład produktu

Produkt ten wykorzystuje kilka składników, które według producenta zwiększają energię i hamują apetyt. Najbardziej godne uwagi składniki obejmują:

 • Soplówka jeżowata – włókno pokarmowe, które wchłania wodę i sprawia, że jesteś pełniejszy na dłużej. Ponieważ soplówka jeżowata nie ma wielu kalorii, masz uczucie bycia pełnym bez konieczności spożywania tak wielu kalorii, aby dostać się do tego punktu.
 • Tyrozyna – rozpuszczalny w wodzie składnik odżywczy, który reguluje spalanie przechowywanego tłuszczu i produkcję tłuszczu. Niedobór tyrozyny może prowadzić do gromadzenia się tłuszczu na wątrobie, jak również łatwiejszego przybierania na wadze i ciągłego uczucia zmęczenia.
 • Karnityna – stymulant, który można znaleźć w większości najlepszych suplementów odchudzających ze względu na to, jak mocno może zwiększyć metabolizm, działając jednocześnie jako środek hamujący apetyt.
 • Witamina C – ważna witamina, która pomaga regulować poziom glukozy we krwi i wchłanianie cukru. Niedobór tej witaminy może powodować zwiększone pragnienia i nieregularne poziomy cukru we krwi, które prowadzą do zmęczenia i drażliwości.

Główne cechy produktu

Producent współpracuje z zarejestrowanymi dietetykami, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy termogeniczny spalacz tłuszczu. Firma również dostarcza produkt na terenie całej Europy i regularnie ma promocje na zakup tego suplementu.

Dla kogo ten produkt jest najlepszy?

Biostinex jest skutecznym suplementem odchudzającym dla kobiet, które chcą utrzymać swoją wydajność na siłowni, jednocześnie tracąc na wadze. Jest to naturalny spalacz tłuszczu, który dostarcza energii, której potrzebujesz, aby pokonać zmęczenie i zmęczenie psychiczne związane z dietami o ograniczonej kaloryczności, pozwalając ci przekroczyć swoje granice podczas budowania masy mięśniowej.

Jak oceniliśmy najlepsze suplementy odchudzające dla kobiet

Znalezienie najlepszej pigułki diety może być ogromnym wyzwaniem. Wiele suplementów diety wysuwa śmiałe roszczenia dotyczące ich skuteczności, a wiele zawiera niesprawdzone lub niebezpieczne składniki, które nie przyczyniają się do utraty tłuszczu.

Użyliśmy kilku kryteriów podczas znajdowania najlepszego naturalnego suplementu spalającego tłuszcz. Czynniki te są pomocne w podjęciu decyzji, czy produkt jest uzasadniony i warty Twojego czasu, a Ty możesz zastosować te same kryteria podczas poszukiwania swojej idealnej pigułki odchudzającej.

Składniki

Wiele spalaczy tłuszczu zawiere wiele składników, ale nie każdy z nich przyczynia się do poprawy metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej.

Szukaliśmy składników, które mają przynajmniej pewne poparcie naukowe, takie jak ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z zielonej kawy, kofeina i garcinia cambogia. To zawsze dobry pomysł, aby zrobić krótkie wyszukiwanie dla każdego składnika, którego nie rozpoznajesz, aby zobaczyć, co mogą zdziałać w kontekście spalania tłuszczu.

Nawet najlepszy składnik nie zrobi nic, jeśli nie jest w odpowiedniej dawce. Jeśli pigułka ma 10 mg HCA pochodzącego z garcinia cambogia, podczas badania wskazują, że zalecana dawka HCA to 1000 mg, to nie można oczekiwać, że zobaczysz ten sam efekt.[2] Sprawdziliśmy dawki, aby zobaczyć, czy tabletki odchudzające miały podobne do zaleceń znalezionych w badaniach naukowych, pozostając w bezpiecznych granicach.

Dawkowanie

Niektóre suplementy odchudzające wymagają przyjmowania dwóch do trzech tabletek wielokrotnie w ciągu dnia.

Wiele renomowanych producentów będzie sprzedawać tabletki odchudzające dla kobiet w miesięcznych pakietach, które zawierają wszystkie tabletki potrzebne na miesiąc. Uważaj na każdego dostawcę, który wymaga wielu tabletek dziennie, ale sprzedaje ci 30 tabletek w pakiecie.

Niektóre kobiety wolą wygodę, dlatego wyróżniliśmy również suplementy, które skupiały się na jednej lub dwóch dawkach dziennie, dzięki czemu znacznie łatwiej jest je przyjmować. Najlepsze tabletki odchudzające to te, które pamiętasz, aby wziąć, więc jeśli jesteś zapominalski, te prostsze dawki mogą być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Bezpieczeństwo / skutki uboczne

Niestety nie wszystkie suplementy na rynku zawierają bezpieczny skład. Nie każdy produkt został przebadany klinicznie i zagwarantuje nam, że nie wystąpią żadne skutki uboczne. Nasza lista została opracowana na podstawie produktów, które zostały przebadane pod kątem ich bezpieczeństwa.

Jak w przypadku każdego suplementu, jest to dobry pomysł, aby skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem długoterminowego stosowania. Niektóre naturalne składniki mogą kolidować z lekami, a inne mogą nie być odpowiednie dla kobiet w ciąży. Konsultacja z lekarzem zapewni, że znajdziesz najlepsze tabletki odchudzające dla Ciebie.

Opinie klientów

Opinie klientów są najlepszym wyznacznikiem, czy produkt jest dobry czy też nie. Przejrzeliśmy setki recenzji na temat każdego z powyższych produktów i wybraliśmy tylko te, które przyniosły swoim klientom pożądane rezultaty. Nigdy nie wierz jednak we wszystko co czytasz i zrób swój własny research przed zakupem.

Cena i gwarancja

Nie ma wątpliwości, że suplementy na odchudzanie są z reguły drogie. Jednak zarówno te za drogie i zbyt tanie powinny być dla nas znakiem ostrzegawczym. Niektórzy chcą na nas zarobić oferując wadliwy produkt lub po prostu windując ceny.

Ogólnie rzecz biorąc, cena jednomiesięcznej kuracji powinna wahać się w granicach od 100 do 150 zlotych.

Producenci wysokiej jakości suplementów diety często posiadają gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu można wypróbować ich produkty z minimalnym ryzykiem.

Spalacze tłuszczu z naszej listy mają kuszące zasady zwrotu pieniędzy od 60 do 100 dni, co daje Ci dużo czasu na podjęcie decyzji, czy jesteś zadowolony z wyników.

Rodzaje naturalnych tabletek odchudzających

Ogólnie rzecz biorąc, dostępne tabletki na odchudzanie pomagją Ci schudnąć na różnych płaszczyznach. Znając różne właściwości pigułek możesz ocenić, która z nich będzie działać najlepiej dla Ciebie i podjąć świadomą decyzję przy zakupie.

Wiele z najlepszych spalaczy tłuszczu będzie korzystać z kombinacji mechanizmów, aby zmaksymalizować swój potencjał spalania tłuszczu.

Walka z apetytem

Tłumienie apetytu wykorzystują kilka różnych technik w celu zmniejszenia apetytu. Wiele kobiet zmaga się z zachciankami, a te zachcianki są znacznie trudniejsze do zwalczenia im dłużej jesteś na diecie. Tłumienie apetytu może zapewnić, że utrzymasz swoje kalorie na niskim poziomie, co jest istotnym elementem utraty wagi.

Czytaj  Keto Slim – prawdziwe opinie, efekty i cena

Według badań, naturalne środki hamujące apetyt działają poprzez oszukiwanie żołądka, aby myślał, że jest pełny.[3]

Niektóre włókna pokarmowe nie mają wartości odżywczych, ale pęcznieją w żołądku i spowalniają trawienie, pozostawiając uczucie sytości na znacznie dłużej. A jeśli nie jesteś głodny, jest mniej prawdopodobne, że będziesz pragnął czegoś ekstra po obiedzie.

Termogeniczny spalacz tłuszczu

Twoje ciało ma podstawową przemianę materii, czyli liczbę kalorii potrzebnych do utrzymania organizmu przy życiu i funkcjonowaniu. Termogeniczne spalacze tłuszczu zwiększają metabolizm poprzez podniesienie temperatury krwi i sprawiają, że organizm pracuje ciężej, aby utrzymać tę podwyższoną temperaturę. Rezultatem jest wyższy BMR i wyższe zużycie kalorii, co może pomóc utrzymać wysoki deficyt kalorii i spalić uparty tłuszcz.

Najlepsze spalacze tłuszczu dla kobiet są często stymulantami, które powodują podwyższone tętno i zwiększoną energię ze względu na efekt termogeniczny. Najczęstszym stymulantem w suplementach diety jest kofeina, która jest szkodliwa dla niektórych osób.

Jeśli nie lubisz nerwowego uczucia po spożyciu kofeiny, lub jeśli masz istniejące choroby serca, to może być dobry pomysł, aby znaleźć pigułki utrata masy ciała jak Fatoslimin lub BurnBooster, które bardziej skupiają się na poprawie naszego metabolizmu.

Blokery węglowodanów

Węglowodany są istotną grupą składników odżywczych. To nigdy nie jest dobry pomysł, aby wyciąć je z diety całkowicie, zwłaszcza jeśli jesteś łącząc zdrową dietę z ćwiczeń.

Jednak węglowodany proste i cukry powodują masę efektów, które zwiększają apetyt i sprzyjają przybieraniu na wadze. Jeśli cały czas odczuwasz wysoki apetyt, blokery węglowodanów mogą się okazać najlepszymi tabletkami odchudzającymi dla twoich potrzeb.

Zawierają one składniki, które blokują enzymy z trawienia węglowodanów. Te niestrawione węglowodany są trudniejsze do wchłonięcia, co oznacza, że przechodzą przez organizm bez zamieniania się w tłuszcz.

Popularne składniki dla utraty wagi

Dobry suplement odchudzania będzie korzystać z kilku naturalnych składników, aby osiągnąć swój efekt spalania tłuszczu.Dobrą wiadomością jest to, że wiele z najlepszych pigułek odchudzających mają składniki z co najmniej kilkoma o naukowo udowodnionym działaniu. Znając te popularne składniki i jak one działają możesz znaleźć idealny suplement dla Twoich potrzeb.

Zielony jęczmień

Zielony jęczmień jest rośliną, którą znajdziemy w Azji. Jest to złożony węglowodan, który jest bardzo hydrofilny, co oznacza, że uwielbia wchłaniać wodę. Gdy pęcznieje, tworzy niestrawną substancję żelową, która może zalegać w żołądku i jelitach przez wiele godzin, prowadząc do przedłużonego uczucia pełności. Ponieważ twój żołądek czuje się pełny, nie będzie wysyłał sygnałów głodu do mózgu, co czyni go skutecznym środkiem hamującym apetyt.

Niektóre badania na ludziach pokazują, że zielony jęczmień pomaga osobom z nadwagą schudnąć skuteczniej w porównaniu z placebo. Zielony jęczmień ma również dodatkowe korzyści, w tym obniżenie poziomu cukru we krwi i cholesterolu.[4]

Ekstrakt z ziaren zielonej kawy

Niepalone ziarna kawy mają zupełnie inny skład niż ziarna kawy palonej. Zawierają więcej kofeiny, a także związek zwany kwasem chlorogenowym, który może spowalniać metabolizm węglowodanów.

Ekstrakt z ziaren zielonej kawy działa jako spalacz tłuszczu na dwa główne sposoby: kofeina promuje termogenezę, a kwas chlorogenowy zmniejsza wchłanianie węglowodanów. To połączenie zwiększonego spalania tłuszczu i zmniejszonego spożycia kalorii prowadzi do szybszej utraty wagi. Badania na małą skalę wydają się potwierdzać to odkrycie, ale badania są nadal w fazie wstępnej.[5]

Ekstrakt z zielonej herbaty

Ekstrakt z zielonej herbaty działa podobnie do ekstraktu z zielonych ziaren kawy, ponieważ zawiera kofeinę, a także inne związki, które mogą pomóc w spalaniu tłuszczu.

Kilka badań przyjrzało się potencjalnemu efektowi ekstraktu z zielonej herbaty, a wstępne ustalenia są obiecujące. Niektóre badania pokazują nawet, że ekstrakt z zielonej herbaty może promować utratę tłuszczu z brzucha, co jest świetną wiadomością dla kobiet, które zmagają się z upartym tłuszczem z brzucha.[6]

Garcinia Cambogia

Chociaż Garcinia cambogia jest dobrze znana wśród ludzi, którzy chcą schudnąć, istnieje bardzo mało istniejących badań naukowych, aby pokazać, że może pomóc spalić tłuszcz.

Proponowany mechanizm działania dla owocu jest obecność kwasu hydroksycytrynowego, który hamuje enzym produkujący tłuszcz w modelach zwierzęcych. Jednak nawet badania na małą skalę i metaanalizy nie wykazują żadnego istotnego związku między tym składnikiem a niezawodną, widoczną utratą wagi.[7]

Kofeina

Prawie każdy suplement odchudzający na rynku zawiera kofeinę, i nie bez powodu. Podczas gdy większość ludzi używa jej dla porannego zastrzyku energii, kofeina ma również działanie termogeniczne, które podnosi temperaturę ciała, powodując, że spalasz więcej kalorii podczas odpoczynku.

Chociaż badania są ograniczone, wstępne wyniki pokazują, że kofeina może zwiększyć BMR u mężczyzn o 11%, a spalanie tkanki tłuszczowej nawet o 29%.[8]

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tabletek spalających tłuszcz

Czy kobiety tracą wagę inaczej niż mężczyźni?

Na najbardziej podstawowym poziomie, wszyscy ludzie tracą na wadze, gdy jedzą mniej kalorii niż spalają w ciągu dnia. Jednak prawda o prawdziwym życiu jest nieco bardziej złożona i pokazuje różnicę między płciami, która może sprawić, że utrata wagi będzie trudniejsza dla kobiet.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni mają więcej beztłuszczowej masy mięśniowej niż kobiety, co prowadzi do wyższego podstawowego tempa metabolizmu. Oznacza to, że mężczyźni mogą jeść więcej jedzenia i nadal tracić na wadze, dzięki czemu łatwiej jest trzymać się diety i ignorować zachcianki. Mężczyźni mają tendencję do utraty wagi szybciej i tracą jej więcej niż kobiety.

Kobiety również zmagają się bardziej z zachciankami i trudniej im się oprzeć w dłuższym okresie czasu. Dlatego też najlepsze tabletki odchudzające dla kobiet zawierają substancje hamujące apetyt, aby zniwelować te zachcianki do minimum.

Czy tabletki gwarantują spadek tkanki tłuszczowej?

Nie. Tak wiele czynników wpływa na przyrost masy ciała i utraty wagi, że nawet najlepsze pigułki utrata masy ciała nie może zagwarantować, że zobaczysz wyniki których oczekujesz.

Większość suplementów odchudzających zaleca łączenie spalacza tłuszczu ze zdrową dietą i solidnym planem ćwiczeń.

Jak szybko pojawiają się rezultaty podczas suplementacji?

Od rozpoczęcia suplementacji może minąć od kilku dni do kilku miesięcy zanim kobieta zauważy spadek masy ciała. Tak wiele czynników jest zaangażowanych w utratę wagi, w tym styl życia, żywienia i aktyowność fizyczna, że trudno jest przewidzieć, kiedy twój spalacz tłuszczu zacznie działać.

Najlepszym sposobem na przyspieszenie wyników jest solidna rutyna ćwiczeń i dieta, którą można łatwo zarządzać.

Jak najlepiej pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha?

Różne osoby gromadzą i tracą tłuszcz w różny sposób. Niektóre kobiety mają więcej komórek tłuszczowych wokół bioder, podczas gdy inne zmagają się z tłuszczem brzusznym lub trzewnym.

Niemożliwe jest skoncentrowanie utraty tłuszczu na jednej części ciała. Zamiast tego, twoje ciało zdecyduje, które magazyny tłuszczu zacznie spalać w pierwszej kolejności.

Najlepsze tabletki odchudzające dla tłuszczu z brzucha jest ten, który działa najlepiej dla Ciebie. Najlepszym sposobem jest po prostu wypróbowanie kilku i porównanie efektów.

Kiedy należy rozważyć spalacze tłuszczu na receptę?

Jeśli zmagasz się z otyłością i już próbował diety i planu aktywności bezskutecznie, może to być czas na leki na receptę.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie zapewnić Ci najlepsze opcje, które mogą lub nie mogą obejmować leki.

Jak uzyskać najlepsze efekty?

Oprócz trzymania się dobrej diety i regularnych ćwiczeń, należy również upewnić się, że przyjmujesz tabletki na czas. Większość produktów będzie wymagała trzech dawek dziennie – przed śniadaniem, przed obiadem i przed kolacją.

Ile kosztują tabletki odchudzające?

Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, aby zapłacić około 100 do 150 złotych za miesięczną kurację. Można obniżyć ten koszt, korzystając z promocji lub rabatów, jak wiele firm często oferują na swoich stronach.

Jak skuteczne są suplementy odchudzające?

Ogólnie rzecz biorąc, suplementy diety są mniej skuteczne niż ich odpowiedniki na receptę zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych po prostu ze względu na badania i rygor zaangażowany w produkcję nowego leku.

Suplementy odchudzające wykorzystują naturalne ekstrakty i produkty, które są zazwyczaj związkami o niskiej sile działania. Jednak mogą one nadal mieć znaczący wpływ, który może okazać się wszystkim, czego potrzebujesz, aby osiągnąć swoje idealne cele wagi.

Podsumowanie

Większość ludzi chce zrzucić kilka kilogramów, ale trzymanie się diety może być niezwykle frustrujące i demotywujące, zwłaszcza jeśli waga nie spada.

Chociaż nawet najlepsze suplementy odchudzające nie mogą stopić tłuszczu z ciała, mogą być wystarczające, aby zapewnić impuls, którego potrzebujesz. Zalecamy trzymanie się renomowanych producentów, którzy używają znanych i skutecznych składników. Wszystkie produkty z naszej listy są sprawdzone, bezpieczne i stanowią świetne miejsce do rozpoczęcia poszukiwań.

Źródła:

 1. https://www.bnl.gov/newsroom/news.php?a=110876
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4053034/
 3. https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/in-depth/weight-loss-drugs/art-20044832
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5904770/
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2943088/
 6. https://www.nature.com/articles/ijo2009135
 7. https://apcz.umk.pl/HERB/article/view/39740
 8. https://journals.lww.com/acsm-msse/Abstract/1985/12000/Influence_of_caffeine_on_the_resting_metabolic.12.aspx

Wiktor Bazarczyk

Wiktor Bazarczyk

Hubert jest absolwentem medycyny, który jako swój zawód wybrał dietetykę. Uwielbia dobre, zdrowe jedzenie i często można go spotkać odkrywającego nowe restauracje z przyjaciółmi. W wolnym czasie prowadzi bloga o nowościach ze świata zdrowia i odżywiania, dzieląc się z czytelnikami wskazówkami i poradami. Hubert lubi również wspinaczkę górską – aktywność, która pozwala mu połączyć dwie pasje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *